توضیحات دوره شیمی‌فیزیک (کوانتوم) - المپیاد شیمی


در این دوره مباحث مقدماتی تر کوانتوم المپیاد شیمی مطرح می شود که این مباحث می تواند در مرحله 2 که در حد شیمی عمومی است، نیز مفید باشد. مباحث مطرحی شامل این موارد است:

الف) تاریخچه فیزیک کلاسیک و آزمایش هایی که فیزیکدانان را به شک در مورد قوانین فیزیک کلاسیک انداخت. این آزمایشات بسیار زیاد بوده که مهم ترین آن ها عبارتند از : 1) تابش جسم سیاه (تابش گرمایی)، 2) اثر فوتوالکتریک، 3) و دیگر آزمایشاتی که به صورت اجمالی به ان ها اشاره خواهد شد، مانند جابجایی کامپتون، تولید و فنای زوج، تابش ترمزی و آزمایش فرانک-هرتز.

ب) مدل اتمی بور به صورت مفصل بحث خواهد شد. در ابتدا اثبات و نتایج اولیه آن را اشاره می کنیم و سپس شماری از اصلاحات بر روی آن از جمله اثر ایزوتوپی بحث می شود. هم چنین کمی نیز در مورد اصل عدم قطعیت صحبت خواهد شد.

ج) ریاضیات مقدماتی و مورد نیاز برای کوانتوم شامل بسط تیلور، اعداد مختلط و عملگرها کار می شود.

د) اشاره کوتاهی به معادله شرودینگر شده و به عنوان ساده ترین مثال ذره در جعبه یک، دو و سه بعدی بحث می شود. در این دوره بیشتر تاکید بر روی انرژی های ذره در جعبه هست و در دوره بعدی بحث بر روی تابع موج آن بیشتر صورت می گیرد. 


📚 محتوای آموزشی

برای مشاهده محتوای آموزشی ابتدا از قسمت حساب‌ کاربری وارد شوید.
اطلاعات
حجم کلاس‌ها
۱۵ ساعت
هزینه‌ی ثبت‌نام دوره
۳۱۵,۰۰۰ تومان
اعتبار
۰ تومان
مالیات بر ارزش افزوده (٪۹)
۲۸,۳۵۰ تومان
هزینه‌ی نهایی
۳۴۳,۳۵۰ تومان

* اگر با پرداخت‌ اینترنتی یا رمز پویا مشکلی داری، می‌تونی هزینه ثبت‌نام دوره رو برای ما کارت به کارت کنی. برای این کار به پشتیبانی ابرکلاس پیام بده.

همه‌ی کلاس‌های این دوره ضبط می‌شن.

مدرس
علیرضا بدیعی
سرگروه المپیاد شیمی دبیرستان علامه حلی ۱ (سمپاد) تهران
کلاس ها ( ۶  کلاس)
درباره دوره شیمی‌فیزیک (کوانتوم) - المپیاد شیمی بیشتر بدانید!

شماره تماس پشتیبانی:

021-92001833

پشتیبانی تلگرام:

abarkelasSupport@
logo-samandehi