• پایه نهم
  • هندسه‌ی پیشرفته‌ی پایه نهم - منطق و استدلال

توضیحات دوره هندسه‌ی پیشرفته‌ی پایه نهم - منطق و استدلال


این دوره یک سوم از مباحث هندسۀ سال نهم را پوشش می‌دهد.

موضوع دوره:

گفته شده صدها سال پیش در یونان باستان یک وکیل کهنه کار، مدرسه‌ای برای آموزش وکیل‌های جوان راه انداخت. او در این مدرسه از بهترین وکیل ها به عنوان استاد استفاده می کرد و نام مدرسه اش تا دوردست ها پیچیده بود. این وکیل آنقدر از کار خود مطمئن بود که گفته بود آموزش در این مدرسه تضمینی است. یعنی هر دانشجو دو سال در این مدرسه آموزش می دید و بعد از دو سال اگر در اولین دادگاه پیروز می شد، باید شهریه ی مدرسه را پرداخت می کرد (چون مدرسه کارش را خوب انجام داده بود) و اگر در اولین دادگاه شکست می خورد، نیازی نبود شهریه را بپردازد (چون علت شکستش، کم کاری مدرسه بوده). پس از چندین سال تعداد داوطلبان ثبت نام در این مدرسه چنان زیاد شده بود که همه حاضر بودند از همان اول شهریه را بپردازند تا ثبت نام کنند. در این میان یک جوان که اعتماد به نفس بالایی داشت گفت شهریه را بعد از دو سال پرداخت خواهد کرد و حاضر نیست زودتر شهریه بدهد. دو سال گذشت و یکی از کارمندان مدرسه به جوان گفت باید شهریه اش را بپردازد اما آن جوان گفت پولی به مدرسه نخواهد داد. کارمند عصبانی شد و رییس مدرسه (همان وکیل کهنه کار) را خبردار کرد. رییس مدرسه به جوان گفت هرچه سریعتر پول را بپردازد اما جوان قبول نکرد. رییس با عصبانیت گفت علیه او شکایت خواهد کرد. در همین لحظه جوان خندید و گفت: "حتماً از من شکایت کن." جوان با خود فکر کرده بود اگر رییس شکایت کند و جوان دادگاه را ببرد که دادگاه به نفع او رای می دهد و رییس نمی‌تواند پولی از او بگیرد و اگر رییس دادگاه را ببرد، نیازی نیست جوان پولی بدهد چون اولین دادگاهش را باخته و طبق شرطِ ثبت‌نام در این مدرسه نیازی نیست شهریه بپردازد. رییس هم با خنده‌ی جوان متوجه موضوع شد و بسیار عصبانی‌تر شد. 
اما وکیل کهنه‌کار، بسیار زیرک بود و بعد از چند ثانیه فکر کردن خندید و گفت: "از تو شکایت می‌کنم و چه دادگاه را ببری و چه ببازی، پول را از تو می‌گیرم." رییس با خود فکر کرده بود اگر دادگاه را ببرد که قاضی، جوان را مجبور خواهد کرد شهریه را بدهد و اگر دادگاه را ببازد، معنایش این است که جوان در اولین دادگاه خود پیروز شده است و طبق قرارِ ثبت‌نام باید شهریه را بپردازد.
چنین اختلاف‌نظرهایی باعث شدند آدم ها، منطق را بسازند.

در این دوره درباره ی این منطق گفت وگو خواهیم کرد و خواهیم دید چگونه این منطق ساختمانی امن برای ریاضیات بنا کرد و چگونه می توان با استفاده از این ایده، منطقی تر، شفاف تر و منظم تر فکر کرد. 

🎁 تخفیف: این دوره ۷۰ درصد تخفیف دارد.

اطلاعات
هزینه‌ی ثبت‌نام دوره
۲۰۰,۰۰۰ تومان
اعتبار
۰ تومان
مالیات بر ارزش افزوده (٪۹)
۱۸,۰۰۰ تومان
هزینه‌ی نهایی
۲۱۸,۰۰۰ تومان

* اگر با پرداخت‌ اینترنتی یا رمز پویا مشکلی داری، می‌تونی هزینه ثبت‌نام دوره رو برای ما کارت به کارت کنی. برای این کار به پشتیبانی ابرکلاس پیام بده.


کلاس ها ( ۶  کلاس)
درباره دوره هندسه‌ی پیشرفته‌ی پایه نهم - منطق و استدلال بیشتر بدانید!

شماره تماس پشتیبانی:

021-92001833

پشتیبانی تلگرام:

abarkelasSupport@

آدرس:

تهران، آزادی، خیابان اکبری، کوچه شرقی، انتهای خیابان صادقی، جنب درب دانشگاه شریف، پلاک ۳۳، مجتمع فناوری صادقی، واحد ۸
logo-samandehi