توضیحات

ژنتیک جمعیت (المپیاد زیست‌شناسی: مهر۱۴۰۰)

پیش نیاز ورود به دوره، تسلط نسبی به مباحث پایه ژنتیک کلاسیک(کلیات احتمالات و ترکیب و جایگشت و احتمال شرطی، کلیات ژنتیک مولکولی، شجره نامه، الگوهای وراثت تک ژنی و چندژنی، آزمایشات مندل و مورگان، نفوذپذیری، صفات نادر) و ژنتیک جمعیت(مفهوم خزانه ژنی و تعادل هاردی واینبرگ) می باشد. گرچه مفاهیم پایه ژنتیک جمعیت برای دانش آموزان مجدداً مرور می شود.

در این دوره مفاهیم خزانه ژنی و تعادل هاردی واینبرگ مرور می شوند و به بررسی سوالات ژنتیک جمعیت در مرحله اول و دوم پرداخته خواهد شد. همچنین توضیحاتی در مورد عوامل برهم زننده تعادل هاردی واینبرگ خواهیم داد و به حل سوالات آن در مرحله اول و دوم خواهیم پرداخت.

تمرکز اصلی در این دوره بر روی یادگیری مبتنی بر حل سوال است. برای فهم بهتر مطالب به دانش آموزان سوالاتی در قالب تکلیف داده خواهد شد که در هر جلسه قسمتی از زمان به حل آن ها اختصاص داده می شود.

 

در انتهای این دوره، سطح ژنتیک جمعیت شما به سطح مورد انتظار در مرحله اول خواهد رسید. گرچه موارد عنوان شده برای مرحله دوم نیز کفایت می کنند و شما تنها نیاز به حل سوال و تمرین جهت آمادگی بیشتر خواهید داشت. به مبحث ژنتیک پیوستگی در دوره های آتی پرداخته خواهد شد.


🎁 تخفیف

بسته «المپیاد زیست‌شناسی (مهر ۱۴۰۰)» شامل این دوره می‌باشد. با ثبت نام در این بسته از 🔹۴۰ درصد تخفیف🔹 در تمام کلاس های بسته بهره‌مند خواهید شد.
اطلاعات
حجم کلاس‌ها
۶۰۰ دقیقه
هزینه‌ی ثبت‌نام دوره
۳۰۰,۰۰۰ تومان
اعتبار حساب کاربری
۰ تومان
هزینه‌ی نهایی
۳۰۰,۰۰۰ تومان

* اگر با پرداخت‌ اینترنتی یا رمز پویا مشکلی داری، می‌تونی هزینه ثبت‌نام دوره رو برای ما کارت به کارت کنی. برای این کار به پشتیبانی ابرکلاس پیام بده.

تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ امکان بازگشت هزینه هست.
همه‌ی کلاس‌های این دوره ضبط می‌شن.
کلاس ها ( ۴  کلاس)
درباره دوره ژنتیک جمعیت (المپیاد زیست‌شناسی: مهر۱۴۰۰) بیشتر بدانید!